info@energenas.lt
+370 37 280701

Naujienos

investavimas-startuoliai energenas

ENERGENAS direktoriaus P. Vilemo patarimai: kaip pritraukti patikimus investuotojus

Investicijos į startuolius medicinos ir gyvybės mokslų srityje – vienos iš rizikingiausių. Patyrę investuotojai įvertina ne tik idėją ir jaunatvišką entuziazmą, bet ir tai, ar pradedantieji inovatoriai turi žinių ir savo srities išmanymo, kaip atsakingai jie ruošiasi idėjos įgyvendinimui ir išvystymui. ENERGENAS įmonės direktorius, verslo angelų tinklo LitBAN vienas iš steigėjų Paulius Vilemas naujienų portale Delfi.lt dalinosi savo įžvalgomis, esminėmis sėkmingo startuolio sudedamosiomis bei patarimais, kokius žingsnius žengti, siekiant startuoliui sėkmingai pritraukti finansavimą.

Dvi esminės dedamosios – komanda ir idėja

Pasak Pauliaus Vilemo, geros idėjos įgyvendinimui svarbu, kokie žmonės yra pasiryžę ją išvystyti. Svarbiausiu akcentu tampa industrinis suvokimas. „Tai yra du neatsiejami dalykai. Idėja be komandos – filosofinė diskusija, kuri gali būti smagi ir įdomi, bet niekur neveda. Turi būti bendraminčiai, kurie gali parodyti savo kvalifikaciją ir pagrįsti, kad supranta, ką jie daro. O jei komanda neturi idėjos, nėra net apie ką kalbėti“, – teigia investuotojas.

Pateikite kuo daugiau aiškių atsakymų

Klausimas, neretai kylantis startuoliams – kokio indėlio tikisi investuotojai? P. Vilemas atskleidžia, jog kuo labiau išdirbta idėja, kuo daugiau aiškių atsakymų dėl rinkos ir klientų interesų, tuo idėja vertingesnė. Investuotojams reikia parodyti prototipą arba daiktą su realiais pardavimais, taip pat tai gali būti idėjos išvystymas, jos pristatymas ir analizė. Toks indėlis leidžia pradedančiuosius vertinti pagal kitą kategoriją ir suteikia geresnių šansų pritraukti investicijų.

Kviečiame perskaityti visą straipsnį Delfi.lt naujienų portale, kuriame verslo angelų tinklo „LitBAN“ steigėjai Pauliaus Vilemas, Rita Sakus bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys dalinasi komentarais apie investavimo situaciją ir tendencijas Lietuvoje, taip pat įžvalgomis apie finansavimo galimybes inovatyvius sprendimus vystantiems startuoliams.

Straipsnį perskaityti galite čia.

Leave a Reply